Hakkımızda

“Okul öncesi eğitimini verimli geçiren çocuk, yaşamının her döneminde başarılı olur.”

 

Buna bağlı olarak amacımız, çocuklarımızın içindeki yaşam sevincini ve yaratıclığını arttırarak dışarıdan yardım almadan yaşamayı öğrenmelerini, doğayla ve toplumla iletişim ve empati kurabilen uyumlu bireyler olabilmelerini sağlamaktır.

 

Bu dönemde çocuklarda yaşama koşulsuz bakabilme, büyüme, gelişme, öğrenme en üst düzeydedir ve kalıcıdır. Çocukların dürüstlük, gerçekçilik, içtenlik, doğallık, araştırma, durumları ve sorgulayabilme özelliklerini koruyabilmek ve ileriki yaşlarında bu özelliklerini canlı tutabilmek için elimizden geleni yapıyoruz.

 

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okulumuz, Beylikdüzü Adakent’te hizmet vermekte olup, 550 m2 açık ve kapalı alanı mevcuttur. Çocuklarımızla bir aile olarak, onlara yaşama ve öğrenme sevgisini aşılamak en büyük hedefimizdir.

 

Düş Bahçesi Anaokulu, çocukların sadece vakit geçirdikleri anaokulu, yuva, kreş, çocuk evi, gündüz bakımevi değil, okul öncesi eğitimde Milli Eğitim Bakanlığı’nın hazırladığı “eğitim” sistemiyle beraber yine anaokulları için hazırladığı “öğretim” sistemini de büyük bir başarı ile uygulayan ve bunu eğitim felsefesine tam anlamıyla yansıtan bir okul öncesi eğitim ve öğretim kurumudur.

 

Sınıflarımız, eğitim kadromuz, fiziksel alanların kullanımı, eğitim programlarının uygulanması, Milli Eğitim Bakanlığı kanun ve yönetmeliklerine uygun olarak düzenlenmiştir.

 

Organik ve el yapımı ağırlıklı sabah ve ikindi kahvaltılarımız ile öğle yemeklerimiz, büyük ve aydınlık yemekhanemizde, hijyen şartlarına uygun bir şekilde öğrencilerimize sunulmaktadır.

 

Siz değerli velilerimizi okulumuzu görmeye, tanışmaya ve kahve içmeye davet ediyoruz.

WhatsApp chat