Neden Düş Bahçesi Anaokulu?

Öğrenme sürecinin tek bir yöntemle açıklanamayacağına inanarak; bu süreci var olan eğitim ekollerinden sadece birine dayandırmamaya özen gösteriyoruz. Okul öncesi eğitim faaliyetlerini ve gelişmeleri takip ederek, her çocuğun bireysel özelliklerini de bu yenilikçi bakış açısıyla harmanlayıp gelişimlerine destek oluyoruz.

Güven ve huzur veren atmosferi, her çocuğa bir birey olarak değer veren yaklaşımı, aile ve okul arasındaki işbirliğine önem veren bir okul olmamızdan dolayı Beylikdüzü’nde tavsiye edilen anaokulları arasında konumlanmayı amaç ediniyoruz. Eğitim kadromuz ve öncelikle ana kucağı olduğumuzu unutmayan öğretmenlerimiz ile çocuklarımızı sevgi ile kucaklıyoruz.

 

 

Psikoloğumuz Her Hafta Okulumuzda

 

Çocuklarımız Uzman Klink Psikoloğumuz tarafından bilimsel ölçme teknikleri kullanılarak düzenli bir şekilde değerlendirilir. Velilerimiz ile ihtiyaç duyulan durumlarda yapılan görüşmeler dışında yılda iki kez çocukların bireysel ve sosyal gelişimleri velilerimiz ile paylaşılır. Bu değerlendirme, eğitim hedeflerimizin ne oranda gerçekleştiğini belirlememize yardımcı olur.

 

 

Oyun Temelli Öğrenme

 

İyi bir yaşamın ve iyi bir öğrenim geçmişinin temel gereksinimi çocuğun kendisinin yapmak istediği bir etkinliğe olanak sağlamaktır. Çünkü çocuklar da aslında bizler gibi yetişkin birer bireydir. Çocukluk zamanlarında kendi başlarına alabildikleri kararları ve istedikleri makul şeyleri eyleme geçirebildikleri kadar sağduyulu ve karakter gelişimlerini tamamlamış sağlıklı bireylere dönüşürler. Çocukların bu istedikleri şeyleri yapma konusunda oyun kavramı bağlayıcı bir görev üstlenir. Çünkü çocuklar oyun oynamayı çok severler ve hatta yapmak istedikleri şey çoğunlukla oyun oynamaktır. Öyle ki, kullanılabilecek sağlıklı ve kişisel gelişimi destekleyici oyunlar, çocuklara hem yapmak istedikleri şeyi hem de öğrenmeyi bir arada verir. Düş Bahçesi Anaokulu’nda çocuklar öğrenmeye oyunla başlar, oyunla öğrenme sürecine aktif olarak dahil olurlar.

 

 

İngilizce’nin İlk Adımı: Düş Bahçesi Anaokulu

 

Düş Bahçesi Anaokulu, 3-6 yaş grubu çocuklarına anaokulundan mezun olana dek ingilizceyi hiç unutmayacağı bir biçimde öğretmeyi temel amaç olarak belirlemiştir. Bunu; okulumuzda, yurtdışındaki anaokullarında sıklıkla kullanılan eğitim setlerimizi (Macmillan Serisi) kullanarak, oyunlarla, müzik ve hikayeler eşliğinde yaparak çocuklarımızın ingilizcenin temellerini kalıcı bir biçimde öğrenmesini sağlıyoruz.

WhatsApp chat